Co jsme zač

Přemýšlíte, kam ještě na výlet v Lednici? Muzeum hraček se nachází v rodinném domě historického centra Lednice. Expozice Vám dá nahlédnout do historie hraček - do té dávné, i do té nedávné. Seznámíte se s vývojem hraček i hračkářských materiálů a s nejznámějšími hračkářskými firmami a osobnostmi minulých dvou století. Kromě té trochy vzdělání si ale také hodně zavzpomínáte. Schválně, která hračka byla v dětství ta Vaše nejoblíbenější?

Expozice je rozdělena do několika částí, v nichž si  můžete prohlédnout hračky přibližně z let 1860-1989. Náš úplně nejstarší exponát jsou puzzle z roku 1790. Dále Vám ukážeme laternu magiku z roku 1890, plyšové medvídky z 20. let a z té modernější doby například první panenky Barbie z let 60., sbírku angličáků Matchbox, nebo hračky z filmu Toy Story.

Muzeum hraček Lednice prezentuje naši soukromou rodinnou sbírku. Sběratelství se i nadále věnujeme a rádi adoptujeme, odkoupíme, nebo pomůžeme identifikovat i vaše hračky (více zde).

Za pomoc s realizací muzea patří díky celé naší rodině a především manželům Pecháčkových z Rychnovského muzea hraček, kteří poradili spoustu tipů a triků. Dále patří velké díky slečně Aleně Mochťákové za grafické práce a webové stránky a slečně Zuzaně Jankovičové za grafickou výpomoc a tiskové služby.

Závěrem díky všem našim příznivcům

Rodina Žůrkova