Děkujeme za krásný nový přírůstek do expozice, tentokrát z Brna

Za úžasný příspěvek do expozice z celého srdce děkujeme manželům Motlovým, se kterými jsme měli možnost se tento týden poznat. Bylo to moc milé setkání, ze kterého jsme si odnesli spoustu vtipných historek a milých slov. Motivace v našem pracovním nasazení zase prudce stoupla. Navíc jsme si odnesli hned 4 panenky, 2 kočárky, 2 loutky a 2 mlýnky do kuchyňky pro panenky. ❤️DĚKUJEME!❤️

Z historek našich návštěvníků: Rumcajs z Gumotexu

Z historek od návštěvníků: Naše babička pracovala v Gumotexu v oddělení výroby hraček a podílela se na výrobě gumového Rumcajse. Před vypuštěním na trh do výroby přijel pan Čtvrtek (autor Rumcajse) a začal se rozčilovat, že prý takhle se ta postavička prodávat nesmí, protože má vousy jinačí, než jak je nakreslil Radek Pilař (ilustrátor). Ve stejný čas byla v Gumotexu na návštěvě třída dětí. Babička jim Rumcajse na vlastní náklady porozdávala a protože se dětem líbil, nakonec se jí podařilo pana Čtvrtka přesvědčit, že to teda půjde i takto.

Muzejní prasátko – úlovek #3

Letos Vám muzejní prasátko hrdě představuje naši novou "marottku", panenku představující šaška na tyčce, která má v sobě zabudovaný malý orchestrion. Marotte byla hračka tradičně vyráběná ve Francii, v překladu název znamená také "tretka".

Děkujeme za nové příspěvky do expozice ♥

Za úžasné příspěvky do expozice děkujeme dnes hned dvěma osobám. Tou první je paní Lenka ze Skalice nad Svitavou, která nám do expozice poslala svoji starou panenku a bratrovo tatínkem ručně vyráběné letadlo přibližně ze 60. let. Druhým dobrodincem je pan Staněk, který nám poslal úžasný malinký kočárek z 20. let po své mamince. Oběma z celého srdce děkujeme!

Naše muzeum v Autosalon TV Prima

V polovině října 2017 jste naše muzeum mohli vidět v pořadu Autosalon TV Prima v rámci výletních tipů po lednicko-valtickém areálu. Pořadu Autosalon ještě jednou děkujeme za návštěvu a jejich reportáž můžete shlédnout na tomto odkazu: http://play.iprima.cz/autosalon/autosalon/autosalon-2017-40/tip-na-automobilovy-vylet-x-lednice